سئو چيست و چه اهميتي دارد | کاربرد seo


 


سئو يا SEO چيست؟و چگونه گوگل با سئو به شما جايگاه بهتري مي دهد؟


سئو SEO مخفف کلمه Search Engine Optimization به معني بهينه سازي سايت براي موتورهاي جستجو مي‌باشد. اين کلمه انگليسي زماني ساخته شد که فرآيند رسيدن يک سايت به رتبه‌هاي اول گوگل تبديل به عملياتي شد که مي‌توان با اجراي آن رتبه‌هاي خوبي در گوگل کسب کرد. مي‌توان گفت سئو، راهکاري براي افزايش ترافيک وب سايت و کسب جايگاه بهتر در نتايج جستجوي گوگل است که با رعايت دستورالعمل‌ها و تکنيک‌هايي که در بخش فني سايت و توليد محتوا و همچنين عملياتي که خارج از سايت بر روي آن انجام مي‌شود به افزايش آمار بازديد سايت و درنتيجه فروش سايت کمک مي‌کند. 


مي‌توان عمليات سئو سايت را به سه روش مختلف انجام داد:  • سئو کلاه سياه يا عمليات خلافکارانه

  • سئو کلاه خاکستري يا عمليات سالم با کمي تخلف

  • سئو کلاه سفيد که عمليات کاملا قانوني است


خوب واضح است که در روش کلاه سياه اجراي عمليات غير قانوني است و شايد نتايج زودتر به صفحه اول گوگل برسند يا شايد هم شما توسط گوگل شناسايي و جريمه شويد.


در روش کلاه خاکستري و سفيد عمليات قانوني است اما در روش خاکستري گاهي تخلفات کوچکي براي فريب گوگل انجام مي‌شود که در روش کلاه سفيد انجام نمي‌شود.


عمليات سئو دقيقا به چه معناست؟


گاهي اوقات سئو به سادگي براي ايجاد اطمينان در مورد اينکه سايت شما ساختار مناسبي از نظر موتورهاي جستجو دارد مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اما درواقع گوگل اهميت بيشتري به وبسايت‌هايي مي‌دهد که سايت خود را براي کاربر بهينه سازي کرده باشند. يعني اگر کاربري در سايت شما احساس بهتري داشته باشد و زمان بيشتري را بگذراند يک امتياز مثبت براي شما در نظر گرفته مي‌شود. موتورهاي جستجو به دنبال ارائه بهترين خدمات به کاربرانشان هستند. به عبارتي موتورهاي جستجو به دنبال ارائه نتايجي در صفحات جستجو هستند که علاوه بر داشتن بهترين کيفيت، مرتبط‌ترين محتوا به چيزي باشد که شخص جستجو کننده به دنبال آن است. بمنظور انجام اين کار، موتورهاي جستجو وب سايت‌هاي مختلف را کاوش و بررسي کرده تا بهتر متوجه موضوع و کم و کيف محتواي آنها شوند. بطور کلي، عمليات سئو فرآيند بهينه سازي محتواي آنلاين شماست به طوري که موتور جستجو مايل به نمايش آن محتوا بعنوان بهترين نتيجه براي جستجوي کلمات کليدي مشخصي باشد.


چگونه شماره يک در صفحه نتايج گوگل باشيم؟


لازمه ي يک سئوي هدفمند و موثر رعايت سه بخش کلي در مراحل انجام اين کار مي‌باشد:


1. Technical SEO


2. On Page Seo


3. Off Page Seo


 


شما مي‌توانيد از سئوکاران برتر کمک بگيريد


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


eyeliner انتشار ویروس کرونا و مقابله با آن مشاوره پايان نامه ارشد و دکترا وبگاه فادِنت مرجع مطالب وکالت هانی مانی تخفیفان چاه دارالثقلین روستای صفرین